Aileler

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

EĞİTİMDEN AİLENİN BEKLENTİLERİ


Giriş ;
Dünya hızlı bir değişim süreci geçirmektedir. Bilimsel, teknolojik, ekonomik, toplumsal vb. alanlarda süregelen bu hızlı gelişmeler eğitim alanında da değişimleri beraberinde getirmekte ve bunun neticesinde öğrenme-öğretme anlayışında da gelişmeler yaşanmaktadır. Bu değişim ve gelişimlere ayak uydurabilmek, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin karşı karşıya kaldığı problemlerdendir. Bu durum Eğitim alanında değişimi olmazsa olmaz yapmaktadır. Bulunduğumuz yüzyılda, bilgiye ulaşmak, bilgiyi hızlı öğrenmek bireylerin ve toplumların gelişmesi için yaşamsal önem içerir. Bilgi çağında olduğumuz bu dönemde iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmeler eğitimin yapısını ve biçimini etkilemekte, eğitimcileri yeni eğitim programları ve öğrenme-öğretme modelleri geliştirmeye zorlamaktadır.

...Devamını oku 

 OKUL BAŞARISINDA AİLENİN ÖNEMİ

Çağımız sosyal, kültürel, ekonomik ve teknolojik değişmelerin hızlı bir şekilde cereyan ettiği ve bu değişmelerden toplumların aşırı derecede etkilendiği bir süreci yaşamaktadır’’ Bulunduğumuz yüzyılda, bilgiye ulaşmak, bilgiyi hızlı öğrenmek bireylerin ve toplumların gelişmesi için yaşamsal önem içerir.

...Devamını oku

 

NASIL BİR ANNE BABASINIZ? 

Çocuk sahibi olan her ebeveyn, zaman zaman "nasıl bir anne-baba olduğu" konusunu gündemine alır. Bu konuda kendinizi değerlendirmek istiyorsanız, aşağıdaki testi yapın. Ancak, değerlendirme kısmına bakmadan, eşinizden kopya çekmeden testi yanıtlayın

 

ERGENLİK DÖNEMİNDE AİLELERİN SIKÇA KARŞILAŞTIĞI BAZI SORUNLAR VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

Kendi hedeflerine yönelen genç karşısında aynı zamanda dev gibi engelleri de beraberinde görür. Üstelik bu engeller en yakınından anne babasından öğretmenlerinden akrabalarından sosyal çevreden ve dahası kendi benliğinden gelecektir. Genç bu engelleri aşmak için büyük bir mücadeleye girer: Evde okulda sokakta kendi içinde…

...Devamını oku  

 

OKUL VE AİLE İŞ BİRLİĞİNİN ÖNEMİ

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin en önemli amacı bir ülkenin geleceği olan çocukları iyi insan ve iyi vatandaşlar olarak yetiştirmektir. Çocukların eğitiminde okul, aile, çevre, öğretmen ve eğitim sistemi gibi faktörler etkili olmaktadır. Bu çalışma özellikle son yıllarda önemi daha da artan ve  eğitimde çok önemli rolü olan okul-aile- çevre iş birliğinin yeri ve önemini belirtmek amacıyla yapılmıştır.

...Devamını oku

 

OKUL TERKİ

Günümüzde birçok ülkenin eğitimle ilgili en öncelikli ve çözülmesi gereken sorunlarından biri okul terki sorunudur. Bu nedenle birçok ülkenin okul terki oranını azaltma çabaları içinde oldukları görülmektedir. Eğitim sistemi içerisindeki herhangi bir öğrencinin, eğitimine devam etmeme kararı alması ya da eğitimine devam etmenin gereğini yerine getiremeyerek süreçten ayrılmak zorunda kalması eğitsel açıdan istenmeyen bir sonuçtur.

...Devamını oku 

 

SINAV KAYGISINI YENMEDE ANNE BABANIN ROLÜ

Sınava hazırlık bir takım oyunudur ve anne baba bu takımın bir parçasıdır. Sınavlarda başarılı olmak öğrencinin sadece sınava hazırlanmasına ve ders çalışmasına bağlı olmadığı gibi, sınavlara hazırlamak da sadece ders çalıştırmak değildir. Moral ve motivasyon desteğinin de aile tarafından verilmesi gerekmektedir. Sınava hazırlık dönemi, öğrencilerin anne babalarına en fazla ihtiyaç duyduğu dönemdir.

 ...Devamını oku

ANNE BABA TUTUMLARININ ÇOCUĞUN KİŞİLİK GELİŞİMİNE ,AKADEMİK BAŞARI VE PROBLEM ÇÖZME BECERİSİNE ETKİLERİ


Anne Baba Tutumları, anne babanın çocuğunu yetiştirirken kullandığı tutum, davranış ve yöntemlerin bütünüdür aslında. Benimsediğiniz tutum ve davranışlar çocuğunuzun psikolojik akademik, sosyal gelişimi açısından çok önem taşımaktadır

 ...Devamını oku

 

ÇOCUĞUNUZLA KALİTELİ ZAMAN GEÇİRMEK

Çalışan bir anne ya da çalışan bir baba olarak aklınıza sürekli takılan bir soru var:

Çocuğumla yeterince zaman geçiriyor muyum?

Zorlaşan hayat koşulları sebebiyle  biz ebeveynler çocuklarımızla daha az vakit geçirebilmekteyiz.

...Devamını oku

 

©2020 E-services Education Erasmus+ KA2 Project Ref. Nr.: 2015-1-TR01-KA201-0022552
Bu yayın Avrupa Birliği’nin desteğiyle hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğindeki proje konsorsiyumu sorumlu olup , herhangi bir şekilde AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
“This publication has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication are the sole responsibility of the project consortium and can in no way reflect the views of the European Union”

Search

51614
TodayToday66
YesterdayYesterday78
This WeekThis Week66
This MonthThis Month211
All DaysAll Days51614