Mahremiyet Eğitimi

Mahremiyet Eğitimi

ÇOCUKLARDA MAHREMİYET EĞİTİMİ

Mahremiyet, toplumların her dönemde öneme değer gördükleri ve gündemden asla düşmeyen bir kavramdır. Farklı toplumlarda algı farklılıkları mahremiyet yaklaşımlarını değiştirmekle beraber bu eğitimin ne kadar önemli olduğunu ortadan kaldırmamaktadır.

Mahremiyet eğitimi anne-baba tarafından doğru bir şekilde 3-4 yaşlarından itibaren verilmesi gereken bir eğitimdir ve çocuklarımızla ilgili özel bilgiyi gerektirir. Bu çalışmamızda Mahremiyet eğitimi nedir? Mahremiyet Eğitiminin Kapsamı Nedir? Mahremiyet Eğitiminin adımları Nelerdir? Mahremiyet Eğitiminde Temel Davranış Refleksleri Nelerdir? Üzerinde durduk. Sonuç kısmında da anne-babalara tavsiyelerde bulunulmuş ve mahremiyet eğitiminin ne denli önemli olduğu vurgulanmıştır.

 

 

 

 

Date

22 Ocak 2015

Tags

Mahremiyet Eğitimi
©2020 E-services Education Erasmus+ KA2 Project Ref. Nr.: 2015-1-TR01-KA201-0022552
Bu yayın Avrupa Birliği’nin desteğiyle hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğindeki proje konsorsiyumu sorumlu olup , herhangi bir şekilde AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
“This publication has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication are the sole responsibility of the project consortium and can in no way reflect the views of the European Union”

Search

55935
TodayToday5
YesterdayYesterday82
This WeekThis Week250
This MonthThis Month5
All DaysAll Days55935