Öğretmene Öneriler

Öğretmene Öneriler

 

SINAV KAYGISINDA ÖĞRETMENİN ROLÜ

Hızla değişen sosyo-kültürel yapı, öğretmenin eğitimdeki önemini azaltamamıştır. Öğrencinin dünyasında öğretmen oldukça etkili bir yere sahiptir. Öğretmenlerin davranışlarıyla öğrencilere iyi birer model olmaları, öğrencilerin davranışlarını da etkileyerek gelecek hayatlarının şekillenmesinde de temel oluşturacağından, öğretmenlerin rol model olarak görüldüklerine dair farkındalıkları oldukça önem taşımaktadır.

 ...Devamını oku

 

AKADEMİK MOTİVASYON  NEDİR?

Günümüzde eğitimcilerin ve velilerin sık sık kendine sorun edindiği önemli konulardan biriside akademik motivasyondur. Hem velilerin hem de öğretmenlerin sık sık ‘’ neden ilgisizler, neden yeterince ders çalışmıyor, ya da neden öğrenmeye ilgili değil, zorla ders çalıştırıyorum’’ gibi serzenişlerini duyarız.

...Devamını oku

 

Date

22 Ocak 2015

Tags

Öğretmene Öneriler
©2020 E-services Education Erasmus+ KA2 Project Ref. Nr.: 2015-1-TR01-KA201-0022552
Bu yayın Avrupa Birliği’nin desteğiyle hazırlanmıştır. Bu yayının içeriğinden yalnızca Anamur İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü liderliğindeki proje konsorsiyumu sorumlu olup , herhangi bir şekilde AB'nin görüşlerini yansıtmamaktadır.
“This publication has been produced with the assistance of the European Union. The contents of this publication are the sole responsibility of the project consortium and can in no way reflect the views of the European Union”

Search

55931
TodayToday1
YesterdayYesterday82
This WeekThis Week246
This MonthThis Month1
All DaysAll Days55931